Kjo është lista e Shqipërisë për EURO 2016 (Foto)

0

Lista e lojtarëve të kombëtarës shqiptare për EURO 2016

Kombëtarja e Shqipërisë do të marrë pjesë për herë të parë në kampionatin evropian ‘Francë 2016’.

Siç ka njoftuar Telegrafi ditë më parë, Federata shqiptare e futbollit i ka dërguar ftesat tek lojtarët dhe disa nga to vetëm i ka siguruar redaksia jonë.

Trajneri De Biasi ka ndarë mendjen dhe ka ftuar 23 futbollistë, ndërsa Telegrafi ka mësuar listën e 23 lojtarëve që do të na bëjnë krenar në Francë.

Për pozitën e portierit do të jenë tre, Etrit Berisha, dhe dy nga kampionati shqiptar, Alban Hoxha dhe Orges Shehi.

Share.

About Author