Ramazani fillon të hënën, BIK-u uron myslimanët

0

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Ramazanit fillon ditën e hënë më 06 qershor 2016.

“Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e trojet tona duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët”, thuhet në një komunikatë dërguar nga BIK-u, njofton drenicasot.com.

Në fund BIK-u ka uruar besimtarët myslimanë, duke u uruar agjërim të lehtë dhe të pranuar.

Share.

About Author