Birra Peja ja bën një “befasi” Mërgim Mavrajt

0

Pasi që mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë refuzoi fanellën kuqezi me sponsorin e kësaj kompanie, për shkak se është fetar dhe i thotë “jo” alkoolit, “Birra Peja” ka bërë diçka interesante për të. Raporton Lajmi.net.

“Enkas për ty, Mërgim”, shkruhet në billbordin që e reklamon birrën pa alkool, përcjellë DrenicaSot.

Në fakt, kjo foto po qarkullon shumë nëpër faqe të ndryshme në rrjetet sociale, por nuk dihet ende nëse është e montazhuar.

Ndryshe siç dihet birra pa alkohol është e lejuar tek muslimanët sepse siç theksojnë edhe prijësit fetar të këtij besimi, nuk e bën emri të ndaluar apo të lejuar një produkt, por e bën përbërja e atij produkti. Përcjellë DrenicaSot

13342353_10208802725402122_1584004328_n

 

Share.

About Author