Fitorja e Kosovës ndaj Ishujve Faroe, lajm i madhë në gjithë botën (foto)

0

Me fitorën e parë të saj, në lojën e parë të zhvilluar që nga pranimi i Kosovës në Fifa dhe Uefa ka bërë që të jehojë lajmi në gjithë botën.

eurosport

Ishte Eurosport ai i cili fillojë lajmin me titullin “10 lojtarët e Kosovës mposhtën Ishujt, në fitoren e parë ndërkombëtare”, shkruan Eurosport, e një titull pothuajse të ngjashëm ka pasur edhe DailyMail.

Njashtu edhe media tjera të fuqishme botërore kanë raportuar për këtë fitore. Edhe e përditshmja indiane “United News of India raporton me të njejtin titull duke theksuar se vetëm 3 javë pas pranimit në Fifa, Kosova fiton lehtësisht ndaj Ishujve Faroe.india

Lajmi ka bërë jehonë edhe në Brazil, ku theksohet fitorja e parë e Kosovës menjëherë pas pranimit në Uefa e Fifa.

Edhe mediat ballkanike kanë raportuar për fitorën e Kosovës duke filluar nga mediat kroate ku theksojnë dhe vlersojnë fitorën e Kosovës menjëherë pas pranimit në instancat më të larta të futbollit. Vlenë të theksohet se edhe mediat serbe kanë raportuar për fitorën e Kosovës, raporton DrenicaSot.bernard berisha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share.

About Author