Skenderaj, probleme për pronë rrahje dhe kërcënim me armë

0

Një qytetar nga Skenderaj ka kërcënuar r me armë zjarri dhe ka sulmuar fizikisht një person tjetër pasi një mos marrëveshje që kishte lidhur me një pronë.

Sipas njoftimit të PK-së, i dyshuari  ka shkuar me një  armë zjarri tek viktima mashkull K-Shqiptar dhe nën kërcënimin e armës e ka goditur me grusht me ç’ rast ka ndërhy vëllai i viktimës dhe i ka marr armën e llojit “Pietro Beretta” me një karikator  dhe 4 fishekë të cilën i ka dorëzuar njësitit policor, përcjell drenicasot.com.

I dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin dhe ne kerkim te dyshuarit.

Share.

About Author