TIKA nga Turqia ndihmon fermerët nga Kosova(FOTO)

0

TIKA, në kuadër të përkrahjes së zhvillimit të bujqësisë në Kosovë, siguron 40 makina bujqësore për fermerët e komunës së Gjilanit.

Në kuadër të projektit fermerëve i’u shpërndan 10 freza, 10 pijatore, 10 kositëse dhe 10 grumbulluese të sanës.

Kjo ndihmë vjen pas asaj që  qeveria Turke i bëri dhuratë FSK-së  ku i dhuroj disa makina luftarake./DREICA SOT/

1 2 3

Share.

About Author