Përqarjet në PDK-në e Drenasit vazhdojnë, pas Drenorit e Bazajt dhe zërave kundërshtues të Zogajt edhe Rrahim Elshani kandidat i pavarur për Kryetar të Drenasit

0

PDK-ja e Drenasit po kalon nëpër një kolaps të vërtetë, pas largimit të Drenorit e Bazajt njëkohësisht kandidimit të tyre si kandidat të pavarur për të parin e Drenasit thellohet përqarja me kandidimin e profesorit Rrahim Elshani njëherit sipas burimeve tona edhe kryetar i disa fshatërave në Komunën e Drenasit.

Nga ana tjetër pakënaqësit e mëdha si nga anëtarët e Partisë Demokratike të Kosovës ashtu edhe nga figura të larta të kësaj partie, njëkohësisht edhe pakënaqësitë e mëdha të qytetarëve të Drenasit për kandidimin e Ramiz Lladrovcit për të parin e kësaj komune kanë bërë PDK-ja të mos ndihet e sigurtë asnjë qast lidhur me zgjedhjet e 4 Dhjetorit./DrenicaSOT.

 

rrahim-elshani

Share.

About Author