Skandaloze: Në një shkollë të Drenasit mësuesja godet me grushta nxënësin (Video)

0
  1. Dhuna e mësimdhënseve ndaj nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme në Kosovë është bërë dukuri e shpeshtë dhe shqetësuese.

 


Një rasti i tillë është shënuar në shkollën fillore në Zabel të Ulët të komunës së Drenasit, shkruan lajmi.net

Në videon e postuar në rrejtët sociale, shihet se një mësuese e kësaj shkolle godet në kokë njërin nga nxënësit.

Mësimdhënësja është xhiruar derisa godet një nxënës që është i ulur në bankën e parë. Ajo në fillim godet nxënësin me një fletore, më pas me grushte në kokë. Nxënësi shihet se i ka vendosur duart mbi kokë dhe provon të mbrohet nga goditjet./Magazina.al/

Share.

About Author