Nis protesta e Vetëvendosjes për Astrit Deharin

0

Me moton “Drejtësi për Astritin”, një grup qytetarësh të mbështetur nga shoqëria civile si dhe nga Lëvizja Vetëvendosje, janë mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti”, për të kërkuar drejtësi për Astrit Deharin, i cili ndërroi jetë në burgun e Prizrenit javën e kaluar.

 

Protestuesit po kërkojnë që drejtësia të vihet në vend përmes hetimeve të pavarura rreth vdekjes së Astrit Deharit.

Marshi i protestuesve do të nisë nga sheshi “Zahir Pajaziti”.

Në mbikëqyrje të protestës ka dal Policia e Kosovës

 

Share.

About Author