Vetëvendosje në Drenas nuk do ta përkrah askënd gjatë këtyre zgjedhjeve

0

Kryetari i vetëvendosjes dega në drenas Shemsi Elezi, ka reagur ndaj ndaj disa anëtarëve të kryesisë të cilët i kishin thënë portalit Drenicasot.com se do ta përkrahin kandidatin e partisë Fjala Vehbi Berishën në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do mbahen tani. Ai tha se Vetëvendosje nuk do ta përkrah askënd në zgjedhje dhe se do të bëjë thirrje për bojkotim të këtyre zgjedhjeve.

Ky është reagimi i tijë i plotë në rrjetin social Facebook:

“Si kryetar i Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Drenas, e dëmantoj këtë lajm të pavërtetë dhe tëndencioz. E ritheksoj se ne nuk e përkrahim asnjërin kandidat në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Drenas”./DRENICA SOT

Share.

About Author