Bashkëveprimtari i Fehmi Lladrovcit: Drenicës, nuk i duhet Ramiz Lladrofci

0

Bashkëveprimtari i Fehmi Lladrovcit, Hysen Pllava ka dalë kundër kandidatit të PDK-së për kryetar të Komunës së Drenasit.

Pllava derisa ka folur fjalë të mira për Fehmi Lladrovcin, të kundërtën e thotë për Ramizin.

“Ramizi, mjerisht analfabet mjerisht orator shumë i dobët me arsimim shumë te dobët, me kulturë shumë te dobët, por me nje pasuri maramendëse, kuptohet mbas lufte që gjithsesi do të hetohet, patjetër, se si ka ardhur pasuria e Ramizit në shtetin ma të varfer në Europe qe është Kosova”, shkruan ai.

 

Ja edhe komenti i tij i plotë:

Ramiz Lladrovci kandidat i PDK-së per Drenas, vëllai i heroit kombetar Fehmi Lladrovcit te cilin personalisht e kam njohur ne tri rethana: e para bashk kemi sherby ne armaten Jugosllave me 1984 ne Zagreb ne kazermën “Borongaj”.

Dytën herë bashkë me shokët tjere kemi vuajture denimin me burg SH.D Llepogllava ne Kroaci.

E treta ne mergim ne perendim, ai ne Gjermani une ne Zvicer.

Fehmiu ka qene intelektual i formum ka qene atdhetare i pa shoq ,nje personalitet i rafinum me dije dhe menquri, me guxim te patundure dhe me trimeri te pa shoq luftoi per atdheun dhe ra per lirin dhe pavaresin e kombit per mos te vdekure kure.)

Ndersa Ramiz Lladrovci deklaron para disa aktivisteve LVV qe aderuan ne PDK ( sigurisht me presion dhe joshje ne stilin Pronto) se ju nuk jeni at a qe gjuani me raketahedhes ne Parlamentin e Kosoves.

D.m.th. Ramizi eshte ne dijeni kush paska gjujt me R.hedhes ne Kuvend!

Po dil njehere e bonu burr dhe na kallxo kush paska gjujt me R.hedhes ne kuvend.

Ramizi mjerisht analfabet mjerisht orator shume i dobet me arsimim shum te dobet me kulture shume te dobet por me nje pasuri maramendese kuptohet mbas lufte qe gjithsesi do te hetohet patjeter se si ka ardhure pasuria e Ramizit ne shtetin ma te varfer ne Europe qe eshte Kosova.

Ramizi po e sfidon drejtesin dhe na tregoi, dhe na beri te qarte si kristali , se gjashte aktivistet e LVV jane arestuare pa pik faji , pra Ramizi me vetedije ose pavetedije na beri me dije se procesi eshte apsolutisht i montuare.

Drenice nuk te ben nder Ramizi.

Drenas mos voto Ramizin, i cili krijoi vetem pasuri, para ne kuriz te heroit kombetar Fehmi Lladrovcit.

Drenas mos voto Ramizin i cili jeton ne pallatin luksoz, kurse qytetaret e Drenasit lengojne per buke.

Mos e voto Drenas Ramizin vetem per nje arsye te vetem nuk e meriton as me pune as me dije as me menquri as me inteligjencë as me asnje epitet moral e etik.

Qytetare te Drenasit ju e dini ma se miri kush eshte Ramiz Lladrovci.

bebe

Share.

About Author