ADEM DEMAÇI SHPALLET “QYTETAR NDERI” I TIRANËS

0

Është nderuar me titullin “Qytetar Nderi” nga bashkia e Tiranës, Adem Demaçi. Në ceremoninë e zhvilluar ne Ditën e Pavarësisë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dorëzuar Adem Demaçit titullin  si dhe “Çelësin e Qytetit”.

Demaçi është nderuar nga Bashkia e Tiranës me motivacionin e intelektualit të shquar, simbol i rezistencës së gjithanëshme, për liri, pavarësi dhe prosperitet, për kontributin dhe sakrificat e tij ekstreme dhe popullit të pavarur të Kosovës, si dhe për forcimin e lidhjeve tradicionale mes qytetarëve të të njëjtit Komb./TCH

Share.

About Author