NISMA DHE AKR NËNSHKRUAJNË SOT KOALICION PËR ZGJEDHJET NË DRENAS

0

NISMA dhe AKR, sot do të bëjnë nënshkrimin e koalicionit për zgjedhjet për kryetar të komunës së Drensit.

Nënshkrimi i këtij koalicioni do të bëhët nga Isa Xhemajlaj, kandidat i NISMA’s për kryetar të Drenasit dhe Elmi Thaqi, kandidat i AKR’së, për kryetar të Drenasit.

Të pranishëm do të jenë edhe liderët e dy subjekteve politike, kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, dhe kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli.

Nënshkrimi i këtij koalicioni do të bëht sot, (E Mërkurë, 7 Dhjetor 2016), në orën 14:00, në selinë qendrore të NISMA për Kosovën, në Prishtinë.

Share.

About Author