Veseli, Lladrovci e Demaku për Krishtlindje në Llapushnik

0

Kryetari i Kuvendit, njëherësh lideri i PDK’së, Kadri Veseli ka marrë pjesë në meshën e Krishtlindjes në Kishën e Llapushnikut.

Bashkë me të në këtë ngjarje, ka qenë edhe kryetari i ri i Drenasit, Ramiz Lladrovci, këshilltari i tij, Blerim Latifi dhe disa personalitete të tjera.

Kisha “Shën Abrahami” në fshatin Llapushnik në Komunën  e Drenasit, është përuruar para disa muajsh.

Në shugurimin e tij, ka qenë i pranishëm edhe vet kryeparlamentari Veseli.

Share.

About Author