Aktivitet humanitar në Drenas në ndihmë të familjeve në nevojë(FOTO)

0

Shqiptarët çdo herë kanë treguar se dinë të hapin zemrën dhe t’ju dalin në ndihmë të tjerëve në momentet më të vështira. Një zemërgjerësi e tillë po vërehet këto ditë edhe në komunën e Drenasit.

Sipas disa burimeve të drenicapress.info, aktivitete të ndryshe humanitare janë marrë nga xhemati i xhamisë së Gllobarit në Drenas.

Ky aktivitet humanitar nga besimtarët e xhamisë ka për qëllim që t’ua lehtëson sado pak jetesën familjeve skamnore në këto ditë të ftohta dimri.

Iniciativa e quajtur “Bashkohu edhe ti” ka arrit që të mbledh një sasi të madhe të rrobave, ku pas selektimit u janë shpërnda familjeve ne nevojë. Pos rrobave, ky grup ka arrit që në baza vullnetare të njerëzve të vullnetit të mirë, të sigurojnë edhe dru për një familje me gjendje të rëndë ekonomike. /Drenica Press/

Image may contain: 3 people, people sitting, beard and indoor

Image may contain: 1 person, outdoor

No automatic alt text available.

Image may contain: 3 people, people standing, tree and outdoorImage may contain: 2 people, shoes

Share.

About Author