Varroset hoxha Rifat Abdyli nga Drenasi(FOTO)

0

Ka ndërruar jetë hoxha i fshatit Dritan (Dobrashec) Rifat Abdyli.

Hoxhë Rifat Abdyli jetoj plot 100 vite dhe arriti me ndershmëri të edukoj breza të tërë. Në varrimin e tij morën pjesë shumë qytetar duke shprehur respektin për veprën e tij jetësore.

Në një postim në facebook i biri i tijë Izet Abdyli shkruan:

LAMTUMIRË MË I DASHURI IMI

Sot i dhash lamtumiren e fundit njeriut tim me te dashur. Frymezuesit tim, udherrefyesit tim, njeriut qe e kisha me shume se baba, me shume se shok, njeriut nga i cili mesova si te jetohet, si te nderohet, si te respektohet. Jam krenar me punen, jeten e vepren e tij, keshillat e tij. Te gjithe miqte qe me ngushelluan sot qofte me pranin e tyre ne vorrim, qofte permes sms apo rrjeteve sociale i falenderoi nga zemra.
Qofte i perjetshem kujtimi per te.
Zoti e meshirofte me xhenet.

Fotografia e Xhavit Drenori

Share.

About Author