Dardan Berisha transferohet tek KF Arbëria

0

Ish-lojtari i KF Grykes i cili rrjedhë nga akademia e KF Feronikel-it, Dardan Berisha është transferuar tek KF Arbëria. Pas një gjysmë sezoni shumë të mirë tek KF Gryka ku tregoj lojra të mira, drejtuesit e KF Arbëria u interesun për shërbimet e tijë.

Aktualisht KF Arbëria bënë gara  në ligen e dytë në grupin B dhe gjendet ne vendin e katërt me vetëm dy pikë larg vendit të parë.

Këto ishin fjalët e Berishes pas transferimit të tijë:

”Duke parë ambiciet e KF Arbëria drejt inkuadrimit në Ligës e Parë dhe një Klub Futbollistik serioz me një Kryesi puntore vendosa ti bashkohem këti Klubi të madh me një qëllim të vetëm të jap maksimumin tim dhe të shpresojë në rezultate pozitive të KF Arbëria. Falenderojë për mbështetjen e madhe që po më jep Kryesia Klubit Arbëria ashtu dhe lojtaret tashmë kolegët e ekipit, krejt në fund dëshirojë ti falenderojë tifozet e KF Arbëria duke shpresuar ta kemi një mbështetje të madhe nga ta për ta realizuar synimin e ekipit dhe ëndrren e të gjithëve. Po ashtu dua ti falendëroj edhe ish-bashklojtarët e mi te KF Gryka, trajnerët dhe kryesinë e klubit”. /DRENICA SOT

Me respekt Dardan Berisha

15979060_10209623145953039_93048280_n

 

16010279_10209623121792435_372510387_o

16010307_10209623121712433_1391233305_o

Share.

About Author