Kështu ia thonë këngës Jasharajt, këngë të cilën e kënduan Hamza dhe Ademi bashkë para se të vriteshin

0

Këtë javë të ftuar në emisionin n’Kosovë Show janë Albatrit Muqiçi, Vëllezërit Mziu dhe të tjerë. Ndryshe nga emisionet e tjera ky emision sonte ishte fokusuar në familjen Jashari, për nderë të 20 vjetorit të Epopesë së UÇK-së.

Gjatë këtij emisioni kanë folur pasardhësit e familjes Jashari dhe trashëgimtarët e atyre që u vranë për lirinë e Kosovës 20 vite më parë.

Të rinjt e Jasharajve ia kanë thënë këngës, këngë kjo e cila ishte kënduar nga Adem dhe Hamëz Jashari 20 vite më parë – Minuta 18:00.

Share.

About Author