Britaniku Jon Harrison kujton familjen Jashari: Mos i harroni kurrë

0

Ish luftëtari i UÇK-së, britaniku Jon Harrison ka kujtuar familjen Jashari në 20 vjetorin e rënies.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se nuk ka krahasim për kontributin dhe simbolikën e kësaj familje për pavarësinë e Kosovës, përcjell Bota sot.

“Mos i harroni kurrë”, shkruan ai.

Postimi i plotë:

Femijet e familjes Jashari qe u vrane nga serbet.
Nga kjo fotografi shpetoi vetem Besarta Jashari. Te gjithe te tjeret u vrane 20 vjet me pare.
Nuk ka krahasim per kontributin dhe simboliken e kesaj familje per pavaresine e Kosoves.
Mos i harroni kurre!

Today 20 years ago all of the kids in this picture except Besarta Jashari were murdered by Serbian forces. Long live the Jashari family and their descendants.#Kosova./BS/

Share.

About Author