Gazetari i njohur: Ilir Shaqiri, një i paftyrë që shfrytëzoi figurën e Adem Jasharit

0

Gazetari i njohur dhe shkrimtari Ardian Jasiqi përmes një statusi në Facebook, ka reaguar ndaj poemës së botuar nga këngëtari Ilir Shaqiri me titull “Adem Jashari”.

Ky është statusi i plotë i gazetarit të njohur të Gazetës Express, Ardian Jasiqi, i cili ka publikuar:

Nese ka nje njeri te pafytyre qe e ka shfrytezu publikisht personalitetin e Adem Jasharit eshte Ilir Shaqiri.

Dost nuk je njeri kredibil me shkru per Ademin, jo ti po bash kerrkush, as ata qe diten kritike kane luftu me te!

Naj Kadare me i bo poeme kisha thone, po ti!

Ndryshe, këngëtari Ilir Shaqiri ka kohë që ka sprovuar talentin e tij edhe në krijimtarinë letrare. Ai ka botuar romane të mirënjohura si ‘Tan Temali’ dhe ‘Lemza e dheut’.

Botimi i tij i fundit është poema me titull ‘Adem Jashari” ndërkaq para pak ditësh, ai solli një këngë me djalin e tij, këngëtarin Korab Shaqiri kushtuar fëmijëve të familjes Jashari.

Share.

About Author