Isa Mustafa: Lavdi për jetë e mot familjes Jashari (Foto)

0

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka kujtuar rënien heroike të familjes Jashari në marsin e vitit 1998.

Mustafa, i cili aktualisht gjendet në një spital gjerman duke u trajtuar për shkak të problemeve me shëndetin, ka thënë se fmailja Jashari nuk ka kursyer asgjë për lirinë që sot e gëzon Kosova.

“Lavdi për jetë e mot Komandantit Legjendar, Adem Jashari, Hamzë Jasharit dhe krejt Familjes Heroike Jashari që nuk kursyen asgjë për lirinë që sot e gëzojmë ne!”, ka shkruar ai.

Share.

About Author