Albian Ajeti refuzon edhe Kosovën edhe Shqipërinë, zgjedh Zvicrën

0

Albian Ajeti ka vendosur të mos e zgjedh rrugën e Edon Zhegrovës, Valon Berishës, Milot Rashicës e shumë bashkëvendësve të tij.
Sulmuesi i Baselit me prejardhje nga Kosova, ka vendosur që në arenën ndërkombëtare të përfaqësojë Zvicrën.

Sipas medieve zvicerane, Ajeti do të jetë i grumbulluar për dy ndeshjet e radhës te Zvicra.

Zvicra do t’i luajë dy ndeshjet e radhës miqësore ndaj Greqisë më 23 mars dhe ndaj Panamsë katër ditë më vonë.

21-vjeçari është kërkuar edhe nga Shqipëria ku luan vëllai i tij më i madh Arlindi por edhe nga Përfaqësuesja e Kosovës.

Share.

About Author