Mbyllet super meçi Mehmedi – Kojic, ja kush e fiton duelin e madh

0

Ka përfunduar meçi i madh mes Sazan Mehmedit dhe Branko Kojicit.Dueli i madh mes boksierëve u zhvillua në Luzern të Zvicrës për titullin ISKA.

Pas gjashtë raundeve të zhvilluara nuk pati fitues, me ç’rast triumfuesi u zgjedh nga gjyqtarët e takimit.

Sipas gjyqtarëve më i fortë gjatë raundeve u tregua bokseri serb, Branko Kojic, i cili edhe fitoi meçin.

Kjo nuk i pëlqeu aspak Sazan Mehmedit, pasi ai zhvilloi një super meç, ku edhe e rrëzoi bokserin serb në raundit e parafundit.

Share.

About Author