Pastorët donin t’i merrnin vajzat, por ja me çfarë e gëzon Hoxhë Ahmed Kalaja, Gëzimin (FOTO)

0

Para pak javësh historia e Gëzimit në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” i preku zemrat e të gjithë shqiptarëve.

Por duket se një surprizë mjaft e bukur është bërë dhe për të. Hoxha Ahmed Kalaja ka publikuar në rrjete sociale disa foto ku ka treguar se Gëzimi ka nënshkruar një kontratë prej 5 vitesh si i punësuar, por pa u treguar se ku.

“Surpriza e pare.

Gezimi qe gezoi te gjithe njerezit me qendrimin e tij fisnik mbylli nje kontrate pese vjeçare pra per 5 vite per 40 000 leke afersisht 300 euro kjo neto plus kesaj edhe me siguracione te paguara 7625 leke.

Me interesant eshte fakti se donatori nuk deshiron te behet i ditur; Allahu e bekofte.

Sapo kemi filluar.

Zot mos u perdorte emri yt per tu ndare familjet; prinderit nga femijet;

Zot emri yt u perdorte per dashuri e bashkim.

Amin!

Zoti im bashkoje kete familje edhe çdo familje qe prinderit edhe femijet nuk bashkohen per arsye qe nuk jane arsye.

Amin,”-përfundon Kalaja.

Gjatë emisionit pak javë më parë  një çift pastorësh kërkonin të birësonin vajzat e tij meqënëse ai nga varfëria i kishte çuar në jetimore.

Por Gëzimi nuk pranoi që t’ja merrnin vajzat, veprim që u duartrokit nga shumë qytetarë.

Share.

About Author