Rexhep Selimi me fjalë prekëse kujton Komandantin që vdiq sot!

0

Në orët e hershme të mëngjesit së sotëm, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë njëri prej komandantëve më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jetullah Çarri, I njohur me nofkën “Guri”.

E deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi, përmes një statusi në facebook, e ka kujtuar veprën dhe jetën e Çarrit.

“Kurrë nuk ike nga lufta, por nga jeta na ike shpejtë, Komandant “Guri”!
Për mua do te jesh gjithmonë i gjallë e i pathyeshëm, ashtu siç të takova në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e në Ushtrinë Çlirimtare Kombëtare.
Lavdi Komandant “Gurit”!”,- ka shkruar Selimi në facebook.

Share.

About Author