Ekskluzive: Fisnik Ismaili mori nga PTK 3 milionë euro

0

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Vrasja me shumë pista” kushtuar vrasjet misterioze të Elvis Pistës, ish-menaxher i PTK’së dhe ish-kandidat për deputet i Partisë Demokratike.

Në këtë dokumentar tregohen detaje të mosmarrëveshjeve që kishte pasur Elvis Pista me Finsik Ismailin, sot deputet i Lëvizjes Vetëvendosje. Ky i fundit është marrë në pyetje nga hetuesit policorë – siç konfirmohet edhe në intervistën që ka dhënë për emisionin Prokurori Ali Uka.

Mosmarrëveshjet, sipas gjitha gjasave lidhen me disa tenderë të PTK’së.

Finsik Ismaili ka marrë disa tenderë të rëndësishëm nga PTK, njëri prej të cilëve publikohet në këtë emision.

Shikojeni videon.

Share.

About Author