Kështu dukej Parisi 100 vjet më parë (FOTO)

0

Ne të gjithë kemi parë fotografi të Parisit.

“Qyteti i dashurisë” është një nga vendet më të njohura në tokë për shkak të arkitekturës së saj, transmeton Klan Kosova.

Por a do ta njihni Parisin e vitit 1900?

Këto fotografi “para dhe pas” vërtetojnë se Parisi ishte edhe më i bukur se sot!

Tour Eiffel And Globe Céleste View On Seine From Pont De L'almaEiffel Tower And Jardins Du TrocadéroPalais Des Nations Esplanade Des Invalides View On Seine From Pont Des InvalidesView On Seine From Pont D'iéna

Interesante

Share.

About Author