Si ndodhi 24 marsi 1999? (VIDEO)

0

19 vjet më herët Serbia e mori goditjen më të rëndë nga bashkësia ndërkombëtare, dhe kësisoj u detyrua të largohet nga Kosova.

Një dokumentar i BBC,  i transmetuar ditë më parë nga Klan Kosova, sjell prapaskenat e diplomacisë botërore para vendimit për fillimin e bombardimeve, njofton Klan Kosova.

Kronikën me detaje e ka përgatitur Kosovë Gjoci.

Share.

About Author