Nga sot biblioteka e Drenasit do të quhet “Ymer Elshani”

0

Me propozimin e asamblistes Florentina Elezi  nga radhë e VV-së në Drenas, riemrohet Biblioteka e Drenasit me emrin e shkrimtarit të njohur për fëmijë Ymer Elshani.

Ymer Elshani megjithëse figurë e ndritur e Drenicës dhe me fatin më tragjik, jo vetëm në Kosovë, si shkrimtar, u dashtën plot 19 viteve që të emërohet një institucion me emrin e tij. Familjarët megjithëse të zhgënjyer me këtë neglizhencë nga institucionet, tashmë janë të kënaqur që me në fund  kjo strukturë e kuvendit komunal ka vepruar atë që është dashur të veprohet shumë më parë./Drenica Sot

Share.

About Author