Skandaloze : Shkarkohet ministri Flamur Sefaj (Dokument)

0

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një shkrese zyrtare dërguar Ministrit të Punëve të Brendshme, Flamur Sefajt, ka kërkuar dorëheqjen e tij.

Indeksonline ka siguruar dokumentin ku kryeministri ka kërkuar nga ministri Sefaj lirimin e menjëhershme nga përgjegjësia.

Ky vendim skandaloz vije pas shumë presioneve nga Lista Srpska dhe Berat Buzhala, gjë e cila dërgoi në nënshtrimin e kryeministrit Haradinaj ndaj akterëve në fjalë

“Dua edhe njëherë të potencoj se veprimet e djeshme në këtë rast ishin tërësisht të papranueshme dhe në kundërshtim me vlerat dhe parimet tona si popull dhe si shtet”, thuhet në dokument.

Më poshtë gjeni dokumentin e plotë:

Share.

About Author