Çfarë po ndodhë te Feronikeli? Flasin punëtorët dhe menagjmenti

0

Gjiganti industrial Feronikeli e ka ndaluar prodhimin, por menaxhmenti e sindikata japin arsyetime të ndryshme për situatën e krijuar.

Ndërkohë, qeveria mohon të jetë rasti për të ndihmuar, siç kishte ndodhur disa herë më parë me kompaninë e privatizuar, njofton Klan Kosova.

Share.

About Author