Ish-anëtari i SHIK-ut hedh dyshime: Ndoshta LDK-ja e ka ndihmuar SHIK-un në vrasjet politike

0

Ish anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se disa nga deputetët e LDK-së, nuk po kanë guxim ta hetojnë SHIK-un, e sipas Miftarit, ata tash nuk kanë të drejtë t’i përmendin vrasjet politike.

Ai hedh dyshime duke shkruar se ndoshta vetë LDK-ja ka qenë bashkëpunëtore në vrasjet politike, siç ishte rasti i Tahir Zemajt.

Postimi i plotë:

Frik apo bashkëveprim

Disa e dimë dhe u kuptojmë mirë arsyen pse LDK (disave) po ju fryn ftoftë për ta hetuar veprimtarin e SHIK-ut, por kjo parti me këtë granitur nuk ka të drejt morale me i përmend me vrasjet politike pasi ndoshta i keni kryer bashkë ato vrasje siç ishte vrasja p.sh e Tahir Zemës.!

Share.

About Author