Ky është urimi special i Thaçit për fitoren e Gjukanoviqit

0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profilit të tij në rrjetin social Twitter ka uruar presidentin e ri të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

“Urime mikut tim të vjetër, Milo Gjukanovic për fitoren e tij në Mal të Zi. Kjo është një fitore për Malin e Zi, por edhe për gjithë rajonin që aspiron integrimin në NATO dhe BE”, ka shkruar ai.

Ai më tutje ka shkruar që pret një bashkëpunim të mirë më të, për të siguruar një të ardhme më të mirë për të dy popujt.

Share.

About Author