Është nga Skenderaj, driblon si Messi, por injorohet nga trajneri i Kosovës (FOTO-VIDEO)

0

Ermal Veliqi është një futbollist shumë i talentuar. 17vjeçari nga Skenderaj është një talent i jashtëzakonshëm, i shpejtë dhe teknik në fushën e lojës.

Luan në dy pozicione si sulmues krahu dhe mesfushor ofanziv, tipik lojtari që dëshiron Pep Guardiola.

Por edhe pse posedon talentin dhe të gjitha elementet e duhura të një futbollisti cilësor, Veliqi megjithatë nuk është ftuar në asnjë prej ndeshjeve të përfaqësueses së Kosovës U17.

Shikojeni këtë video dhe bëjeni TAG trajnerin e U-17 të Kosovës, Besnik Kollari që ta ftoj këtë futbollist të talentuar në Përfaqësuesen e Kosovës për grupmoshat U-17./Drenicapress.info

Fotografia e Ermal Veliqi

Fotografia e Ermal Veliqi


Share.

About Author