Shkatërrohet banda e grabitësve në Spanjë, ja dy krerët shqiptarë

0

Policia Spanjolle ka shkatërruar një bandë kriminale në Spanjë.

Policia spanjolle ka shkatërruar nje bande kriminale shqiptare në Spanjë, qe ishte bere tmerr ne gjithe zonen per vjedhje dhe grabitje. Sipas mediave spanjolle, banda drejtohej nga dy shqiptarë, 35 dhe 29 vjec shkruan Panorama.

“Guardia Civil, që ka bërë hetimin dhe më pas arrestimet, ka bërë të ditur se dy kapot e organizatës janë S. K., 35 vjeç dhe A M., 29 vjeç”- shkruajne mediat spanjolle.

Policia spanjolle ka shkatërruar nje bande kriminale shqiptare në Spanjë, qe ishte bere tmerr ne gjithe zonen per vjedhje dhe grabitje. Sipas mediave spanjolle, banda drejtohej nga dy shqiptarë, 35 dhe 29 vjec.

“Guardia Civil, që ka bërë hetimin dhe më pas arrestimet, ka bërë të ditur se dy kapot e organizatës janë S. K., 35 vjeç dhe A M., 29 vjeç”- shkruajne mediat spanjolle.

Nga hetimet e nisura muaj me pare, ka rezultuar se shqiptaret kane bere se paku 43 grabitje në disa zona në jug të Spanjës.
Operacioni ishte koduar “Banesa”. Policia ben me dije se grabitësit hynin në shtëpi te piketuara qe me heret për të vjedhur bizhuteri të shtrenjta dhe para.
Ata ishin të specializuar per grabitje neper shtepi dhe perdornin shume here edhe dhune, dhe kërcënime me armë.

Share.

About Author