Akuza të rënda ndaj ish-kryetarit Lushtaku, “Tentojë të më helmojë përmes ushqimit”

0

Ish-aktivisti i PDK-së në Skënderaj, Avni Hoxha ka vazhduar publikimin e akuzave ndaj ish-Kryetarit të Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku.

Ai në një status të bërë në rrjetin social facebook ka akuzuar Lushtakun se kishte pregaditur tentim-helmime ndaj tij, duke provuar ta helmojë në kafe dhe ushqim.

Për këtë arsyje ai thotë se nuk i kishte kërkuar falje dhe as që do ti kërkojë ndonjëherë. Poashtu Hoxha thotë se tashmë nuk po bartë armë me vete duke aluduar në kërcënimet që i vinin nga Sami Lushtaku.
Nuk dihet ende se a do të reagojë Prokuroria e Kosovës lidhur me këto akuza kaq të rënda bërë ndaj një njeriu kaq të fuqishëm siç është Sami Lushtaku.

 

Share.

About Author