Reagon asamblisti Kiqina :”Lladrovci po bën improvizime me konkurset publike, ja rahatojë gruan në punë ndihmësit të tij, Petrit Sinanit”

0

Ka reaguar asamblisti i AAK-së në Kuvendin Komunal të Drenasit, Beqir Kiqina, pas publikimit të artikullit në Gazetën “Drenica Sot” me titull : “Skandaloze – Punësohet gruaja e Petrit Sinanit, asamblistit që e “bleu” Ramiz Lladrovci”.

“Me sa di une Petrit Sinani më nuk përfaqson AKR-në nese nje e aferme e tij është punësu nga Ramiz Lladrovci në këtë rast Ramizi i’a ka bërë një “nder” jo përfaqësuesit të AKR-së në Drenas po ndihmësit të tij qe ja ka votuar kryesuesin”, shton Beqir Kiqina, asamblist i AAK-së në Drenas, për Gazetën “Drenica SOT”.

“Këto punësime janë të jashtëligjshme, krejt cka duhet të bëjë Lladrovci është të respektojë ligjin për Punësimet Publike dhe Shpalljet e Vendeve të Punës dhe të mos improvizohen siç po bën Lladrovci.”

Ndryshe Lladrovci kishte “gojën” plotë fjalë për drejtësi nëpër konkurset publike që mbahen në Drenas, por që nuk po ndodh kështu asnjëherë./DRENICASOT.

Share.

About Author