Beqaj: Kurti u nënshkrua veç për mëditje dhe iku, Konjufca: T’i je shërbëtor i Veselit

0

Deputetetë e Vetëvendosjes dhe PDK’së po përplasen rreth pjesëmarrjes në seanca të Kuvendit të Kosovës. Aty ka pasur akuza dhe kundërakuza për çështjen e mëditjeve që marrin deputetët ndërkohë që në seancë nuk ka pasur kuorum.
Deputeti i PDK’së Hajdar Beqa ka akuzuar kreun e VV’së Albin Kurtin se ka qëndruar në seancë vetëm sa për t’u nënshkruar dhe për të marrë mëditjen.

Ndërkohë, ka reaguar deputeti i VV’së Glauk Konjufca, që është edhe shef i Grupit Parlamentar të VV’së, duke kritikuar Kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj, për mungesa në seanca, ndërkohë që, deputetin Beqaj e ka quajtur shërbëtor të Kadri Veselit.

Deputeti i Nismës Milaim Zeka ka krahasuar deputetët me profesorët e universitetit që nuk shkojnë kurrë në ligjërata, ndërkohë që mbajnë nga 5 marrëdhënie pune në univesrsitet private.

Share.

About Author