Gazetarja Elshani kërkon protesta dhe dhënie të llogarisë lidhur me vdekjen e të riut nga Drenasi

0

Gazetarja Hafize Elshani ka reaguar lidhur me vdekjen e të riut nga Drenasi i cili vdiq ditë më parë sipasojë e mosseriozitetit të mjekëve kosovar.

I riu Drin Leku nga Drenasi, vdiq në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pasi kishte shkuar për të kryer një ndërhyrje të vogël kirurgjikale që vuante nga “zorra qorre”.

Gazetarja Elshani kërkon që ky rast të mos mbetet pa u dhënë llogari, ku përmend ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismaili duke kërkuar që ky i fundit të jap sqarime lidhur me rastin në fjalë që mori jetën e të riut nga Drenasi.

Ja postimi i saj bërë në rrjetin social facebook :

Share.

About Author