Kampion i padiskutueshëm, Joshua nokauton rusin Povetkin

0

Pas 7 raundeve Joshua ka mposhtur me nokaut rusin Povetkin, i cili nuk mundi t’i bëj ballë më grushteve të britanikut.

Joshua kështu ka mbrojtur titujt në versionet WBO, WBA, IBF dhe IBO në kategorinë e rëndë të boksit profesionist.

 

Share.

About Author