Bekim Jashari për formimin e ushtrisë: Jetësim i amanetit të shumë gjeneratave!

0

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari është gëzuar miratimit të tri projektligjeve që i hapin rrugë krijimit të ushtrisë së Kosovës.

Jashari përmes një shkrimi në llogarinë Facebook që gjaku i dergjur i heronjve të UÇK-së, bashkë me mbështetjen e miqve ndërkombëtarë u finalizua në Parlamentin e Kosovës për Ushtrinë e Kosovës.

Ky është postimi i plotë i Jasharit:

Gjaku i derdhur i shumë heronjve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sakrifica shumëvjeçare, angazhimi i secilit të kontribuojë në shtet-ndërtimin e Kosovës, si dhe mbështetja e miqve tanë ndërkombëtarë, u finalizuan me votim në Parlamentin e Kosovës, për Ushtrinë e Kosovës.
Jetësim i amanetit të shumë gjeneratave!
Urime të gjithëve!

Share.

About Author