Mayweather konfirmon duelin e shumë përmendur

0

Floyd Mayweather ka konfirmuar se dëshiron të luftojë kundër yllit të UFC-së Khabib Nurmagomedov, por këmbëngul se do të jetë në kushtet e tij.

Rusi i pamposhtur bëri thirrje ish kampionit botëror pas fitores së tij shpërthyese kundër Conor McGregor në Las Vegas.

Mayweather, i cili doli në pension pasi rrahu McGregorin vitin e kaluar, ka pohuar se ai mund të bëjë luftën të ndodhë.

Duke folur për TMZ Sports, 41-vjeçari tha: “Oh, ne luftojmë. Unë jam shefi I vetvetës”.

“Pra, unë nuk mund të them se çfarë po ndodh në fund të Khabib, por në fund, ne mund ta bëjmë atë ndeshje të ndodhë”.

Por Mayweather ka deklaruar se lufta do të zhvillohet vetëm në një ring boksi dhe jo në tetëkëndësh me rregullat MMA.

Share.

About Author