Projektligji për FSK votohet nga 98 deputetë

0

Edhe projektligji për Forcat e Sigurisë së Kosovës ka marr 98 votat e deputetëve.

Para këtij është votuar projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes ku për të kanë votuar 101 deputetë.

Deputetët serbë e kanë kundërshtuar këto projektligje dhe kanë bojkotuar seancën. Tash mbetet vetëm që të votohet projektligji për shërbimin në FSK./DRENICASOT.

Share.

About Author