Aktivisti i Nismës Fitim Thaqi tregon se pse po e mbështetë Milaim Zekën

0

Aktivisti i Nismës, Fitim Thaqi, përmes një postimi ka treguar arsyen pse ai në këto zgjedhje po e mbështetë Milaim Zekën dhe partinë e tij PEK, dhe jo atë që kishte mbeshtetur dhe përkrahur deri më tani NISMA-në

Postimi i tij i plotë;

Pergjigje per ata qe po me thone perse nuk po e mbeshtete NISMA’n por Milaimin

Une, tash e sa vite kam qene nje nder mbeshtetesite me te medhenje te kesaj partie. Ne cdo fushate e organizim politik qe ka ndodhur kam organizuar shoqerine time, te afermit e mi dhe familjen time ne perkrahje te kesaj partie.

Pas viteve te kaluara ne mbeshtjetje te NISMA’s kam mbetur tejet i zhgenjyer me mos ndryshimin e gjendjes kur kjo parti mori pushtetin. Perkundrazi gjerat sa erdhen e u perkeqesuan kur filloi punesimi i te afermeve te krereve te kesaj partie.

Jakup Krasniqi i cili posedon pallat ne mes te Prishtines ne vlere te gjysem milioni euro, punesoi te gjithe niperit e tij, gjashte sa i ka, neper institucionet me kyqe te vendit tone.

Perderisa ne kete kohe fushate promovon barazine sociale, gjashte niperit e tij u punesuan nga ndikimi politik i Kupes.

Rinia po ikin per shkak qe po diskriminohen ne punesim, per shkak se niperit e Jakupit punesohen dhe i zene vendin meritor te tjereve.

Nese beni dallimin ne mes te krereve te kesaj partie dhe Milaim Zekes dallimi eshte i qarte. Milaim Zekes nuk ju punesua asnje familjar i veti sa ishte deputet ne Kuvendin e Kosoves. Ai perkunder sfidave qe kishte brenda partise se tij, ishte zeri qe kundershtoi hajnite qe ndodhnin nga keto parti politike neper kompanite dhe insitucionet publike.

Kjo parti qe tashme eshte ne zhdukje e siper ne Drenas, per shkak se te gjithe njerezit kryesor kane ikur nga kjo parti, eshte simbol i dallavereve qe kane ndodhur ne gjitha institucionet e vendit tone.

Lufta kryesore kunder dallavereve e keqperdorimeve te parave publike eshte bere nga Milaim Zeka ne Kuvendin e Kosoves.

Ky njeri duhet te perkrahet qe çdo i ri te kete mundesi punesimi dhe jo punesimi te pervetesohet nga familjaret e Jakup Krasniqit dhe Fatmir Limajt.

Share.

About Author