Rast shumë i rënd! Halili e bën me shtëpi edhe këtë familje nga Drenica (VIDEO)

0

Nuk janë pamje të Afrikës me varfëri të skajshme që luftojnë për jetë, por janë pamje në mes të Skenderajt, ku varfëria rrëzon përtokë njeriun, e ku duhet të vij humanisti Halil Kastrati të ndërtoj shtëpi një njeriu që serbet i dogjën vëllaun për së gjalli e ai nga pas lufta jeton në mjerim të thellë, përcjellë Drenica Press.

Humanisti Halil Kastrati mbushet me lotë kur sheh  një skenë të tillë ai me këtë rast shprehet kështu:

Zot o Zot 😢😢😢😢

Perhajr nisja e ndertimit te shtepise se re. Jeta e tij, hjekat e tij me te shti ne dhe per se gjalli

Vellaun serbet ja djegin per se gjalli, i lodhur i pa levizeshem, i semure, por derti dhe merzia e tij ishte per hallin e djalit dhe familjes se djalit

Nuk dua asgje tjeter vetem ta shoh qet djale ne shtepi te vet

Ne sot ja dhame lajmin se po nis ndertimi i shtepise se re per plakun djalin dhe familjes se tij“, pati thene Halil Kastrati.

E disa javë më vonë, Halili së bashku me kryetarin Bekim Jashari e vizitojnë këtë familje dhe i japin çelsat e shtëpisë së re.

Ndiqeni videon:

Emocione plote E gezofshi shtepine e re

Emocione ploteE gezofshi shtepine e reHajriz Hyseni nga fshati Vajnik i Skenderajit u be me shtepi te reShikoje/Shperndaje

Posted by Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit on Sunday, September 15, 2019

Share.

About Author