Ekskluzive – Lajm i madh për banorët e Komoranit, nesër hapet i famshmi “Kryqi i Komoranit”

0

Burime të Gazetës Online “Drenica Sot” bëjnë me dije se nesër do të hapet udhëkryqi i Komoranit që ishte i njohur si një ndër udhëkryqet më të famshme në Kosovë për shkak të pikës strategjike në këtë vend.

E për këtë sic njoftohemi është vendim i marr nga kryeministri në detyrë, zotëri Ramush Haradinaj, me insistimin e vazhdueshëm të kryetarit të Degës së AAK-së në Drenas, Beqir Kiqina i cili kishte insistuar për një vendim të tillë bashkë me kandidaten për deputete nga AAK-ja e Drenasit, Arta Xhylani- Ahmeti.

Sic merret vesh një vendim i tillë eshte perkrahur nga Haradinaj dhe neser behet edhe zyrtarizimi i hapjes së udhëkryqit, duke bërë kështu që Komoranit me rrethinë të i kthehet përspektiva e cila ju kishte humbur me qeverisjen e PDK-së, që kishin ngulfatur dhe mbyllur këtë vend me rrethinë./DRENICASOT.

Share.

About Author