Matthew Whitaker krahason Kadri Veselin me Donald Trumpin

0

Njeriu i besueshëm i presidentit të SHBA-së, Donald Trump që ishte dje në Kosovë, Matthew Whitaker në një prononcim për Media e ka krahasuar ish shefin e tij, Donald Trump me liderin e PDK-së, Kadri Veselin.

“Po pres që Kryeministër të jetë Kadri Veseli, por për këtë i keni zgjedhjet të dielën dhe të shohim kënd e voton populli. Njerëzit në krejt botën janë të lodhur nga politikanët që thonë një gjë dhe bëjnë diçka tjetër. Kjo e bënë unik Donald Trumpin, por edhe Kadri Veselin në mënyrën e tij”, ka thënë Whitaker.

Whitaker u paraqit para simpatizantëve të PDK-së në Gjilan, ku foli fjalë të mëdha për luftën e liderit të PDK-së, kundër korrupsionin.

 

 

Share.

About Author