Avokati Gazmend Halilaj me një gjest të madh humanizmi

0

Avokati Gazmend Halilaj, ishte i pari që zbuloi skandalin e përdhunimit të vajzës së mitur nga Drenasi, ku në këtë aferë ishin të përfshirë disa persona, nga mësuesi deri tek hetuesit policor e mandej për të bërë skandalin edhe më të madh ishte përfshirë edhe një mjek.

Avokati Halilaj edhe këtë vit vazhdon me aksionin e tij të filluar para disa viteve për të ju dalur në ndihmë familjeve në nevojë duke ju dhuruar miell. Deri më tash janë grumbulluar afër 5000(pesëmijë)kg, dhe shpërndarja fillon nga nesër tek Bashkësia Islame në Drenas. Këti aksioni i jan bashkuar  familja e dëshmorit Vesel Demaku të cilët kanë dhënë 500kg, Faton Ramadani 400kg, Arsim K. Halilaj 500kg, Muhamet Kurtaj 1000kg, Gazmend Dibrani 100kg, Nasuf Mulaku 200kg, Bedri Nika 200 kg, Bajram Goshani -Altrade
1000 kg etj. Ai poashtu pret që në këtë aksion  ti bashkohen edhe njerëz të tjerë të vullnetit të mirë.

Ja edhe postimi i tij i plotë në profilin e tij në rrjetin social Facebook, kur mori  qindra pëlqime, dhjetra komente e shpërndarje.

”Miq, SIKURSE VITIN E KALUAR DHE VITET TJERA, edhe kete vit, tani qe jemi ne hyrje te dimrit, do te shperndaj nje sasi te miellit per familjet me nevoj. Ju lutem me lajmeroheni ne nr tim 044 312 345. Normal asnjeher sdo te behen publik emrat e atyre qe perfitojn. Nese dikush deshiron ta na bashkangjitet po ashtu le te tregon. Profeti ka thene ,,askush ska rene ne varferi duke dhene-ndihmuar,, E PLOTESUAR: miq deri me tani jan bere 4400 kg, po symojm te kalojm 5000, pastaj menyren e shperndarjes e ben Bashkesia Islame ne Drenas”.DRENICA SOT

Miq, SIKURSE VITIN E KALUAR DHE VITET TJERA, edhe kete vit, tani qe jemi ne hyrje te dimrit, do te shperndaj nje sasi te…

Posted by Gazmend Halilaj on Saturday, November 9, 2019

Share.

About Author