9 rastet pozitive nga Drenasi janë nga këto fshatra?

0

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 477 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 225 raste pozitive.

9 rastet pozitive nga Drenasi janë nga këto fshatra: Gllobari, Gradica, Komorani, Llapushniku, Nekoci, Pokleku dhe Zabeli i Epërm.

Share.

About Author