Breshër më i madh se kumbullat, kjo është situata në Sankoc të Drenasit FOTO/VIDEO

0

Para pak orësh, moti në Drenicë po edhe në trevat tjera të Kosovës ishte në suaza të të nxehtit afrikan, por shumë shpejt moti i mirë u përmbyes dhe kanë filluar reshje shiu e breshër i fuqishëm.

Lexuesit e DrenicaSot, kanë sjellur pamje në redaksinë tonë nga breshëri në Sankoc  të Drenasit.

Në video shihet se topat e formuar të breshrit kanë një madhësi të jashtëzakonshme, ndoshta edhe më të madhe se kumbullat në atë vend.

Për më tepër, DrenicaSot iu sjellë video dhe foto nga ky fshat:

 

Share.

About Author